ÖNEMLİ TARİHLER
Detaylı Görüntüle

  1. 25 KASIM 2021-PERŞEMBE
     

    SUNU KONULARI: PREKLİNİK VE KLİNİK ARAŞTIRMALAR
     

    SAAT
     
    KONU-KONUŞMACI
    09.00-09.35 Açılış
      Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Alev Hasanoğlu, Dr. Turgay Coşkun
    09.35-09.47 42 İnfantil Pompe Hastasının Yüksek Doz Enzim Yerine Koyma Tedavisiyle Uzun Dönem Sağkalım ve Mobilite Oranları ile Kardiyak Prognozları: Çukurova Üniversitesi Deneyimi
    Konuşmacı:
    Dr. Neslihan Önenli Mungan
    09.47-09.59 Pompe Hastalığı Tanısı ile İzlenen Olgularımızın Klinik, Biyokimyasal ve Moleküler Genetik Özellikleri
    Konuşmacı:
    Dr. Oya Kıreker Köylü
    09.59-10.11 Geç Başlangıçlı Pompe Hastalığında Semptom Taraması ile Algoritmanın Oluşturulması
    Konuşmacı:
    Dr. Selda Fatma Bülbül
    10.11-10.20 Tartışma
    10.20-10.30 Ara
    10.30-11.15 Uydu Sempozyum-Odağında Hasta Arkasında Deneyim: Taligluseraz Alfa
    Oturum Başkanı:
    Dr. Neslihan Önenli Mungan
      Kemik Bulguları ve Taligluseraz Alfa Deneyimi
    Konuşmacı:
    Dr. Ebru Canda
      Alerjik Reaksiyonlar ve Taligluseraz Alfa Deneyimi
    Konuşmacı:
    Dr. Aslı İnci
      Farklı Yaş Grupları ve Hastalık Tiplerinde Taligluseraz Alfa Deneyimi, Paradigmalar ve Farkındalık
    Konuşmacı:
    Dr. Neslihan Önenli Mungan
    11.15-11.55 Konferans-1
    Lizozomal Hastalıklarda Biyobelirteçlerin Kullanımı

    Oturum Başkanları:
    Dr. Eser Sözmen, Dr. Gürsel Biberoğlu
    Konuşmacı: Dr. Rıdvan Murat Öktem
    11.55-12.45 Konferans-2
    Fabry Hastalığında Nonsense Supresyon Tedavisi

    Oturum Başkanları:
    Dr. Serap Dökmeci, Dr. Halide Akbaş
    Konuşmacı: Dr. Halil Dündar
    12.45-13.20 Öğle Arası
    13.20-14.15 Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. İlyas Okur, Dr. Çiğdem Seher Kasapkara
    13.20-13.25 X'e Bağlı Resesif Kalıtımlı Hastalığa Sahip Kadın Olgularda Tedavi Yaklaşımı
    Konuşmacı:
    Dr. Selda Fatma Bülbül
    13.25-13.30 Glukoserobrosidaz Enzim Düzeyi Düşük ve GBA1 Mutasyonu Pozitif Asemptomatik 2 Farklı Gaucher Hastası
    Konuşmacı:
    Dr. Sadettin Öztürk
    13.30-13.35 Türk Fukozidoz Hastalarının Klinik ve Moleküler Özellikleri ve Tanımlanmamış Mutasyona ve Atipik Klinik Özelliklere Sahip Bir Vaka
    Konuşmacı:
    Dr. Merve Emecan Şanlı
    13.35-13.40 Aril Sülfataz-A Geninde Novel Mutasyona Bağlı Ortaya Çıkan Geç İnfantil Metakromatik Lökodistrofi Olgusu
    Konuşmacı:
    Dr. Esra Sarıgeçili
    13.40-13.45 Romatolojik Bir Bozukluk Olarak Ortaya Çıkan Mukolipidoz Tip III
    Konuşmacı:
    Dr. Ayşe Ergül Bozacı
    13.45-13.50 Ülkemizde Sebelipaz Alfa Tedavisi Alan İki Wolman Hastalığı Vakasının Uzun Dönem Sonuçları
    Konuşmacı:
    Dr. Gülhan Karakaya
    13.50-13.55 GM2 Gangliosidozis, AB Varyant: Novel Varyant ve Atipik Prezentasyon
    Konuşmacı:
    Dr. Pelin Teke Kısa
    13.55-14.00 Eklem Kısıtlılığı ile Başvuran Bir Mukolipidoz Tip IIIƔ Olgusu
    Konuşmacı:
     Dr. Selen Has Özhan
    14.00-14.15 Tartışma  
    14.15-15.00 Uydu Sempozyum-Changing MPS-II Patients’ Horizon with Long Term Elaprase Experience
    Oturum Başkanı: Dr. Gülden Gökçay

    MPS-II Treatment Efficacy and Safety with Long Term Real World Evidence and HOS 2021 Update
    Konuşmacı:
    Dr. Christina Lampe
    Future on the Horizon with Long Term Elaprase Experience: A Patient Case
    Konuşmacı:
    Dr. Mehmet Cihan Balcı
    15.00-15.15 Ara
      Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Ali Dursun, Dr. Sema Kalkan Uçar
    15.15-15.27 MPS 6 Hastalarında Klinik Bulgular, ERT Öncesi ve Sonrası Olay Bazlı Değerlendirme
    Konuşmacı:
    Dr. Aslı İnci
    15.27-15.39 Emerging Gene Therapy for Mucopolysaccharidosis Type III: A Systematic Literature Review
    Konuşmacı:
    Dr. Berna Şeker Yılmaz
    15.39-15.51 Mukopolisakkaridoz Tip III Tanılı Hastaların Ekokardiyografik Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Sevil Dorum
    15.51-16.00 Tartışma
    16.00-16.15 Ara
    16.15-17.00 Konferans-3
    Alfa-mannosidosis (AM) Management Algorithm and the Role of Velmanase Alfa in AM Management. Monitoring AM Progression & Treatment Outcome

    Oturum Başkanları:
    Dr. Mahmut Çoker, Dr. Fatih Süheyl Ezgü
    Konuşmacı: Dr. Julia Hennermann
      Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Mahmut Çoker, Dr. Fatih Süheyl Ezgü
    17.00-17.12 Newborn Screening for Metachromatic Leukodystrophy in Northern Germany-A Prospective Study
    Konuşmacı:
    Dr. Petra Oliva
    17.12-17.24 Hunter Sendromu Hastalarının Demografik ve Klinik Özellikleri
    Konuşmacı:
    Dr. Zümrüt Arslan Gülten
    17.24-17.36 Lizozomal Asit Lipaz Eksikliği, 4 Yaş Altı 6 yıllık Enzim Yerine Koyma Tedavisi Deneyimi
    Konuşmacı:
    Dr. İrem Kaplan
    17.36-17.48 CLN2 Experience in the Russian Federation
    Konuşmacı:
    Dr. Svetlana Mikhailova
    17.48-18.00 Rehabilitation of Adult MPS Patients
    Konuşmacı:
    Dr. Daria Otvetchikova
    18.00-18.12 Mukopolisakkaridoz Tip II’de Uzun Dönem Enzim Replasman Tedavisi Deneyimi
    Konuşmacı:
    Dr. Esra Kara
    18.12-18.30 Tartışma

  2. 26 KASIM 2021-CUMA
     

    SUNU KONULARI: PREKLİNİK VE KLİNİK ARAŞTIRMALAR
     

    SAAT
     
    KONU-KONUŞMACI
    09.00-09.05 Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Gülden Gökçay, Dr. Tuba Eminoğlu
    09.05-09.17 Nöronopatik Olmayan Gaucher Hastalarında İskelet Bulgularının ve Enzim Replasman Tedavisi Yanıtlarının Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Gonca Kılıç Yıldırım
    09.17-09.29 Farkındalık ile Tanının Arttığı Gaucher Hastalığı Tip IIIc: Çukurova Üniversitesi Deneyimi
    Konuşmacı:
    Dr. Fatma Derya Bulut
    09.29-09.41 Gaucher Tanılı Hastaların İzleminde Glukosfingozin (Lyso-Gb1) Ölçümünün Yeri
    Konuşmacı:
    Dr. Havva Yazıcı
    09-41-09.53 Gaucher Hastalarında Total Antioksidan Kapasite ve Total Oksidan Kapasite Ölçümleri Yapılarak Oksidatif Sürecin Araştırılması
    Konuşmacı:
    Dr. Aynur Küçükçongar Yavaş
    09.53-10.05 Gaucher Hastalarında Kardiyak Bulguların Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Sabire Kocabaş
    10.05-10.20 Tartışma
    10.20-10.30 Ara
    10.30-11.15 Uydu Sempozyum- Niemann-Pick Tip C: Tanı, İzlem ve Tedavide Neler Değişti?

    Oturum Başkanı:
    Dr. Leyla Tümer
    Konuşmacı: Dr. Fatih Süheyl EzSgü
    11.15-12.00 Konferans-4
    GBA ve Parkinson İlişkisi α-sinüklein Birikimi ve Yıkımı

    Oturum Başkanları:
    Dr. Ali Dursun, Dr. Rıza Köksal Özgül
    Konuşmacı: Dr. Serap Dökmeci
    12.00-13.30 Öğle Arası
      Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Ayşegül Tokatlı, Dr. Çiğdem Aktuğlu Zeybek
    13.30-13.42 Mukopolisakkaridoz Tanılı Hastaların Yutma Fonksiyonlarının Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Berrak Bilginer Gürbüz
    13.42-13.54 Mukolipidoz Tip II ve III Tanılı Hastaların İzlem Bulguları: Ege Tıp Deneyimi
    Konuşmacı: Dr. Fehime Erdem
    13.54-14.06 Sanfilippo Sendromu Tip B Hastalarının Tedavisinde Kullanılan Tralenisidaz Alfa' nın (AX 250) İlk Farmakokinetik ve Farmakodinamik Klinik Sonuçları
    Konuşmacı: Dr. İlyas Okur
    14.06-14.15 Tartışma
    14.15-15.00 Uydu Sempozyumu-Velaglucerase Alpha Experience from Turkey & Abroad

    Oturum Başkanı: Dr. Sema Kalkan Uçar
    Konuşmacılar: Dr. Shoshana Revel-Vilk, Dr. Deniz Kor
    15.00-15.10 Ara
    15.10-15.15 Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Mübeccel Demirkol, Dr. Serap Sivri
    15.15-15.27 Gaucher Hastalığı Alt Tiplerinin Sıklığı? Farklı Klinik Bulgularıyla 8 Gaucher Tip 2 Hastası
    Konuşmacı:
    Dr. Burcu Köşeci
    15.27-15.39 Parkinson Hastalarında GBA ve GLA Varyantlarının Araştırılması ve Tüm Ekzom Dizi Analizi
    Konuşmacı:
    Dr. Merve Koç Yekedüz
    15.39-15.51 Farklı Fenotipik Özellikleriyle Mukolipidoz II ve III Tanılı 24 Olgu
    Konuşmacı:
    Dr. Ezgi Burgaç
    15.51-16.00 Tartışma
    16.00-16.15 Ara
      Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Fatoş Tanzer, Dr. Serap Sivri
    16.15-16.27 Mukopolisakkaridoz Tanılı 55 Hastada Otoimmünite ve İmmün Fonksiyonların Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Sebile Kılavuz
    16.27-16.39 Mukolipidoz II/III Olan Olgularımızın Uzun Süreli İzlem Sonuçları
    Konuşmacı:
    Dr. Hüseyin Bilgin
    16.39-16.51 Spinal Stenosis in MPS Patients
    Konuşmacı:
    Dr. Vladimir S. Pereverzev
    16.51-17.03 Infantil Pompe Hastalığı’nda Ulusal Konsensus Çalışması
    Konuşmacı:
    Dr. Ekin Özsaydı Aktaşoğlu
    17.03-17.15 Mukopolisakkaridoz Tip IVA ve Tip VI Hastalarında Kemik Mineral Dansitesinin Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Emine Pektaş
    17.15-17.30 Tartışma
    17.30-18.15 Konferans-5
    Lizozomal Hastalıklarda Olgularla Akılcı Tanı ve Akılcı İlaç Kullanımı

    Konuşmacı:
    Dr. Aslı İnci

  3. 27 KASIM 2021-CUMARTESİ
     

    SUNU KONULARI: OLGULAR
     

    SAAT
     
    KONU-KONUŞMACI
    09.00-09.05 Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Halil Sağlam, Dr. Neslihan Önenli Mungan
    09.05-09.17 Covid-19 Pandemisinde Lizozomal Depo Hastalığı Olan Çocukların Karşılanmamış İhtiyaçlarının Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Neslihan Doğulu
    09.17-09.29 Lizozomal Depo Hastalıklarında Enzim Replasman Tedavisine Uyumun COVID-19 Pandemisinde Teletıp İle Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Merve Yoldaş Çelik
    09.29-09.41 Lizozomal Depo Hastalıklarında COVID19 Enfeksiyon Ve Aşılama Durumunun Değerlendirilmesi
    Konuşmacı:
    Dr. Merve Yoldaş Çelik
    09-41-09.53 Lizozomal Hastalıklarda Hematopoetik Kök Hücre Nakli
    Konuşmacı:
    Dr. Koray Yalçın
    09.53-10.05 GM1 Gangliosidoz Tanılı Hastaların Klinik, Demografik ve Laboratuvar Bulgularının İncelenmesi: Tek Merkez Tecrübesi
    Konuşmacı:
    Dr. Halil Tuna Akar
    10.05-10.20 Tartışma
    10.20-10.30 Ara
    10.30-11.15 Uydu Sempozyumu- Tanısından Tedavisine, 20 Yıllık Yolculuk: Fabrazyme

    Oturum Başkanı:
    Dr. Fatih Süheyl Ezgü
    Konuşmacı: Dr. Camilla Tøndel
    11.15-12.00 Konferans-6
    Acid Ceramidase Deficiency: New Perspectives on a Broad Phenotypic Spectrum

    Oturum Başkanları:
    Dr. Leyla Tümer, Dr. Halil İbrahim Aydın
    Konuşmacı: Dr. Alexander Solyom
    12.00-13.30 Öğle Arası
      Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Nur Arslan, Dr. Mehmet Gündüz
    13.30-13.42 Plazma Lizosfingolipidlerinin Eş Zamanlı Kütle Spektrometrik Ölçümü
    Konuşmacı:
    Dr. Bilge Karatoy Erdem
    13.42-13.54 126 Mukopolisakkaridoz Hastasında Kemik Sağlığı Değerlendirme Sonuçları
    Konuşmacı: Dr. Deniz Kor
    13.54-14.00 Tartışma
    14.00-14.45 Uydu Sempozyumu- Uzmanların Sorularıyla Gaucher Hastalığı

    Oturum Başkanı: Dr. Gülden Gökçay
    Konuşmacılar: Dr. Gülden Gökçay, Dr. Mehmet Cihan Balcı
    14.45-15.10 Ara
    15.10-15.15 Konuşmalar
    Oturum Başkanları:
    Dr. Mustafa Kendirci, Dr. Selda Fatma Bülbül
    15.15-15.27 Pediatrik Sanfilippo Sendromu Tip B Hastalarının Boylamsal Doğal Seyir Çalışması
    Konuşmacı:
    Dr. İlyas Okur
    15.27-15.39 Fabry Hastalığında Retina ve Koroid Değişikliklerinin Vasküler ve Yapısal Analizi
    Konuşmacı:
    Dr. Kısmet Çıkı
    15.39-15.51 Nöronal Seriod Lipofusinozis Tanısı ve Ayırıcı Tanısında Hedeflenmiş Yeni Nesil Dizi Analizi Panellerinin Etkinliği
    Konuşmacı:
    Dr. Melis Köse
    15.51-16.00 Tartışma
    16.00-16.15 Ara
    16.15-17.00 Prof. Dr. Alev Hasanoğlu Konuşması
    Dr. Leyla Tümer, Dr. Fatih Süheyl Ezgü
    Assessment of Neurocognitive and Neurobehavioral Aspects of MPS
    Konuşmacı: Dr. Julie Eisengart
    17.00-17.45 Konferans-7
    Oturum Başkanları:
    Dr. Mustafa Kılıç, Dr. Aynur Küçükçongar Yavaş
    Lysosomal Storage Disorders in the Middle East: Unmet Needs and Challenges
    Konuşmacı: Dr. Tawfeg Ben-Omran
    Gaucher Disease: A Deeper Look İnto the Less Common Complications

    Konuşmacı: Dr. Moeen Alsayed
    17.45 Kapanış





Copyright © 2021 VII. ULUSLARARASI KATILIMLI LİZOZOMAL HASTALIKLAR KONGRESİ